View By Type
-
School Classroom Hydroponic Systems
Farming The Futures' classroom hydroponic systems are fully automated racks that grow...
-
K-2 (1)10x10 Full Year Raised Garden + (4x)TableTop Living Laboratory + (4x)Classroom Bundle Student Kits
Regular price $12,255.00Regular priceUnit price per -
K-2 (1)10x10 Full Year Raised Garden + (5x) Classroom Bundle Student Kits
Regular price $10,924.00Regular priceUnit price per -
K-2 (1)10x10 Full Year Raised Garden + (5x)TableTop Living Laboratory
Regular price $11,894.00Regular priceUnit price per -
K-2 (1)10x10 Full Year Raised Garden + (5x)TableTop Living Laboratory + (5x)Classroom Bundle Student Kits
Regular price $12,819.00Regular priceUnit price per -
K-2 (1)10x10 Full Year Raised Garden + (6x) Classroom Bundle Student Kits
Regular price $11,109.00Regular priceUnit price per -
K-2 (1)10x10 Full Year Raised Garden + (6x)TableTop Living Laboratory
Regular price $12,273.00Regular priceUnit price per -
K-2 (1)10x10 Full Year Raised Garden + (6x)TableTop Living Laboratory + (6x)Classroom Bundle Student Kits
Regular price $13,383.00Regular priceUnit price per -
K-2 (1x)10x10 Full Year Raised Garden + Hydroponic Grow Rack (Short)
Regular price $15,999.00Regular priceUnit price per -
K-2 (2x)10x10 Full Year Raised Garden
Regular price $19,998.00Regular priceUnit price per -
K-2 (3x)10x10 Full Year Raised Garden
Regular price $29,997.00Regular priceUnit price per -
K-2 (4x)10x10 Full Year Raised Garden
Regular price $39,996.00Regular priceUnit price per -
K-2 Raised Garden Laboratory - w/ Curriculum Subscription
Regular price $379.00Regular priceUnit price per -
K-2 School Garden Lab REPLENISH Kit w/ Curriculum Subscription
Regular price $125.00Regular priceUnit price per -
K-2 Table Top Living Lab w/ Curriculum Subscription
Regular price $379.00Regular priceUnit price per -
K-2 Tabletop Living Lab REPLENISH Kit w/ Curriculum Subscription
Regular price $125.00Regular priceUnit price per -
School Hydroponics Grow Rack - STEM Education
Regular price From $5,000.00Regular priceUnit price per